HİZMETLERİMİZ


ADRASAN TEKNE TURU

Adrasan tekne turları açısından  gerçekten çok zengin rotalara sahiptir. Adrasan bu özelliğiyle belki de Antalya’ nın en iyisidir. Gidilen koyların bazılarına karayoluyla ulaşım yoktur. Akseki, Sazak, Ceneviz, Suluada gibi muhteşem koylarda denize girme şansına erişirsiniz. Genelde tekneler 2 rota da hizmet verirler. Bunlardan ilki Akseki, Sazak ve Ceneviz koylarının olduğu rotadır. Eğer bu güzergahta ki bir tekne turuna katılırsanız şansınız varsa tur sırasında Caretta kaplumbağalarını ve nesli tükenmekte olan Akdeniz Foklarını görebilirsiniz. Ayrıca balık açısından da zengin bir yapıya sahiptir. Tur sırasında herhangi bir koyda Kılıç balığı görmemeniz için bir sebep yok. Eğer adrasan balık avı turuna katılmak isterseniz bizimle iletişime geçiniz. Zümrüt yeşili ve gök mavisi bu koylarda kendinizi sulara bırakmaya can atacaksınız. Saatine göre ulaştığınız bir koyda Kaptanınızın sizin için hazırladığı öğle yemeğinin tadına doyamayacaksınız. Üstelik öğle yemeğinden sonra sunulan çay ve meyve de ücrete dahil. Bu açıdan bakıldığında da Adrasan en ucuz tekne turudur diyebiliriz.

Diğer rota ise Suluada tekne turudur. Suluada bir çok açıdan ilginç özelliklere sahiptir. Antik çağda adı Krambusa olarak geçen Suluada Adrasandan yaklaşık 5-6 deniz mili uzaklıktadır. ilk çağlardan beri denizciler için önemli bir adadır. Bunun sebebi adada tatlı su kaynağı olmasıdır. Hatta şifalı olduğu ve özellikle böbreklere faydalı olduğu da söylenmektedir. Suluadanın bir diğer özelliği ise plajının ünlü Maldiv plajlarına benzemesidir. Bu nedenle Türkiye’nin Maldivleri adı verilmiştir.

Sabah 9-10 gibi tekne turu Adrasan iskelesinden başlar ve tur öğleden sonra 17-18 gibi sona erer. Size tavsiyemiz eğer Adrasan’a gelirseniz mutlaka tekne turuna katılmanızdır. Bayram Kaptan yaz sezonunda her gün Adrasan’dan tekne turu düzenlemektedir.

ADRASAN’DA SİZE ÖZEL TEKNE TURLARI

Yabancılar ile tekne turuna çıkmak yerine aileniz veya arkadaşlarınızla özel adrasan tekne turu da yapabilirsiniz. Bayram Kaptan aileniz veya arkadaşlarınız ile sizin belirlediğiniz rota ve koylarda çok güzel bir tekne turu yapma olanağı sunmaktadır. Kendi tekne turunuzda bizim ikramlarımız haricinde sizde istediğiniz yiyecek ve içeceklerinizi getirebilirsiniz.